Bateria łazienkowa – luksus i komfort w jednym!

Uważam, iż w przypadku wybory armatury należałoby postawić na nowatorskie rozwiązania. Czytaj dalej, a także dowiedz się więcej o podstawowych parametrach, o jakich musisz pamiętaj dopasowując baterię!
Dzięki udoskonalonej technologii nakładania chromu, baterie łazienkowe zatrzymują nienaganny design przez długie lata. Nowoczesne baterie umywalkowe są zaopatrzone w nadzwyczaj wygodny system montażu, który pozwala na błyskawiczną instalację w toalecie. Dobrej jakości bateria winna mieć jednocześnie specjalnie skonstruowany ogranicznik przepływu wykorzystanie wody. Jeden uchwyt, jakim decydujemy zarówno moc strumienia wody (w położeniu wertykalnym), jak także jej temperaturę (w położeniu poziomym), jest wygodniejszy w używaniu od dwóch pokręteł. Najbardziej higienicznym oraz ekonomicznym w użytkowaniu rozwiązaniem są tymczasem baterie bezuchwytowe, włączane guzikiem, dotykiem albo na fotokomórkę, ale są to ciągle rozwiązania dość drogie, stosowane na ogół w publicznych toaletach np. w hotelach i restauracjach, gdzie temperatura wody do mycia dłoni zostaje ustawiona odgórnie. Producenci proponują dodatki, jakie możemy zakupić wraz z baterią. Niektóre są tak podstawowe, że przyjmujemy je jako standard, o istnieniu innych warto wiedzieć, żeby je ewentualnie dokupić. Najskromniejsze modele możemy nabyć już za kilkadziesiąt złotych. Należałoby jednak pamiętać, że produkty te są bardzo proste, niejednokrotnie słabszej jakości a także mogą przetrwać znacznie krócej niż wyroby z wyższej półki. Gwarancja na baterie łazienkowe wynosi od 3-7 lat. Cięższe, większe typy są lepsze jakościowo. Baterie łazienkowa z perlatorem – rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią trwonić wody. Baterie z perlatorem, oszczędzające wodę zaopatrzone są w specjalistyczne narzędzie (perlator), który napowietrza strumień wydobywający się z baterii, co sprawia, iż podnosi on swoją objętość. W ten sposób z baterii nie wypływa sama woda, lecz mieszanina wody i milionów bąbelków powietrza. Takie rozwiązanie znajdziemy już w ofercie zdecydowanej większości producentów.

Bateria łazienkowa to materiał, jaki kupujemy na długie lata. Uważam, że warto rozważyć kilka istotnych faktów, aby zakupić produkt dobry i bezusterkowy tak, żeby nigdy nas nie zaskoczyła zalana ubikacja.
Kupując baterię wannową bądź prysznicową nie zapomnijmy, że na oszczędzanie wody ma wpływ również głowica prysznicowa. Jeśli jest dobrze zaprojektowana, zwiększa oszczędność wody bez ograniczania komfortu kąpieli. Dodatkowo w poszczególnych rozwiązaniach można skonfigurować nawet pięć różnych strumieni wody. Zapewniają one pobudzenie skóry zarówno delikatne, jak również mocne – w postaci batów wodnych. Do wyboru mamy także baterie wannowe stojące na brzegu wanny w specjalnych otworach lub wolnostojące. Różne detale baterii zużywają się w różnym czasie. Zobaczmy zatem, czy równie długa gwarancja obejmuje zarówno głowice lub przełączniki. Warto również upewnić się, gdzie poszczególny towar został zrobiony. Zdarzają się niestety takie firmy, które nabywają kontenery towarów w Chinach, po czym w Polsce – w najlepszym przypadku – podmieniają głowice na trwalsze i sprzedają, jako artykuł krajowy. Niektóre z takich baterii wytrwają do końca dwuletniego okresu gwarancji, ale często już wcześniej powłoka zaczyna się wycierać, przebarwiać, głowica rozregulowuje. Warto przy zakupie pamiętać, że poważni producenci na swoje wyroby udzielają najczęściej dłuższy okres gwarancji, na ogół pięcioletni. Na rynku mamy dostępne różnorodne odcienie – od standardowego chromu czy złota, poprzez modne – czerń lub biel, aż po innowacyjne – czerwone, niebieskie, a nawet fioletowe. Przy planowaniu wnętrza należy przewidzieć umieszczenie przyłączy wody pod odpowiednio wybrany przez nas rodzaj baterii. W przypadku wyboru baterii prysznicowych należałoby kierować się zasadą: iż im więcej waży, tym lepiej. To oznacza im większa bateria, tym wytrzymalsza oraz szczelniejsza. Baterie o większej wadze posiadają większe ściany, dzięki czemu są mniej podatne na różne temperatury wody. Trudno sobie wyobrazić w dzisiejszych czasach toaletę bez baterii. Obecnie na rynku do kupienia jest taka masa najprzeróżniejszych baterii do umywalek, bidetów, wanien a także kabin prysznicowych, iż jedynym hamulcem może tu być tylko i jedynie budżet, który zamierzamy wyłożyć na baterie.