Baterie kuchenne – sprawdź, co musisz wiedzieć!

Dobór dobrej baterii do niekonwencjonalnej kuchni nie jest łatwy. Do wybory mamy ogrom możliwości z rożnych przedziałów cenowych – czytaj dalej i dowiedz się, jaki model warto wybrać!
Dopasowując baterie kuchenną należałoby zastanowić się nad jakością która nas interesuje. Chromowana warstwa baterii chroni ją przed brzydkimi odciskami paluchów. Kolejnym plusem jest łatwość mycia. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy zdani na kojarzące się z minioną epoką białe kurki z niebieskim oraz czerwonym kółeczkiem, oznaczającym temperaturę wody. Producenci, wychodząc vis-a-vis oczekiwaniom użytkowników, oferują baterie, których projekt znakomicie współgra nawet do modernistycznego wyglądu kuchni. W rozwiązaniu obejmującym obrotową wylewkę z funkcją prysznica, końcówka jest podłączona do węża, który można wyciągnąć do miejsca, gdzie potrzebny jest strumień wody. Nadaje się dobrze do czyszczenia sałaty a także napełniania garnków. Baterie zlewozmywakowe ścienne, jak sama definicja wskazuje montuje się na ścianie nad zlewem. Baterie zlewozmywakowe ścienne są przykręcone do rur z ciepłą oraz zimną wodą. Jeszcze kilka lat temu to rozwiązanie było powszechnie używane, ale obecnie jest wypierane przez baterie stojące.

Jeśli aranżujesz swoją wymarzoną kuchnię bądź planujesz w najbliższym czasie wykonać remont, zachęcamy do tego, aby przeznaczyć chwilę uwagi na baterie kuchenne. Jest to bowiem aspekt urządzenia, który musi wykonywać wiele zadań, a przy tym winien dodatkowo wyglądać estetycznie, bo nie da się go w żaden sposób skryć.
Warianty z wyciąganą wylewką uproszczą napełnianie dużych naczyń wodą. Dzięki wyciąganej wylewce użytkowanie baterii jest proste oraz komfortowe. Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest perlator z systemem anti scale. Jest to mała siateczka, która napowietrza wodę. W efekcie używamy jej mniej. Dopasowana do naszych potrzeb wylewka to podstawa funkcjonalności. Warto mieć na uwadze, że im wyższa wylewka, tym łatwiej jest z niej korzystać – pozostaje więcej przestrzeni do manewrowania. Sprawdzi się jednak raczej w przypadku dużych, wielokomorowych, głębokich zlewozmywaków – wysoka wylewka a także średni jednokomorowy zlewozmywak to połączenie, które trzeba niezwykle starannie przemyśleć. Należy tak wybrać dane rozwiązanie, żeby zyskać najbardziej praktyczny system, a jednocześnie – zadbać o proporcje. Na początku zwróćmy zatem uwagę, żeby kran był dopasowany wielkością do zlewozmywaka. Przy większych oraz dwukomorowych należałoby dopilnować, by miał także duży kąt obrotu. Dobrze też, by był łatwy w obsłudze oraz łatwo się odkręcał, jest to kluczowe w sytuacji, kiedy mamy brudne ręce a także próbujemy odkręcić dźwignię łokciem. Naturalnie, równie ważny co funkcjonalność jest wygląd, wylewka pomimo dość niewielkich rozmiarów przykuwa wzrok i może tworzyć subtelny akcent podkreślający nastrój kuchni. Baterie zlewozmywakowe bezdotykowe posiadają mechanizm, jaki wykrywa zbliżone ręce oraz po ustalonym okresie wypływ wody jest automatycznie zamykany, a ponowne otwarcie baterii odbywa się po ponownym zbliżeniu rąk. W przypadku montażu bardziej skomplikowanych baterii termostatycznych czy współpracujących z bojlerem, czy z wyspecjalizowanymi zespołami wkładów filtrujących należy zdać się na autoryzowanego fachowca. Dla rodzin dbających o oszczędność, jaka przekłada się również na dbałość o środowisko jak również finanse dobrym rozwiązaniem będzie bateria z perlatorem. Posiada ona ceramiczny regulator, jaki powoduje, że po uruchomieniu z kranu popłynie zimna woda, a niezmieszana, jak w przypadku baterii standardowych. Biorąc pod uwagę częstość użytkowania z tego sprzętu, oszczędności mogą okazać się znaczne.