Biała kuchnia – postaw na innowację!

Kuchnia stanowi niezastąpione miejsce, przy którym mieszkańcy jedzą wspólne posiłki a także spędzają czas. Białe meble zdecydowanie ocieplą to miejsce, dzięki czemu będzie jeszcze bardziej wygodnie.
Ciekawym projektem na aranżację białej kuchni to wykorzystanie fototapety z ciekawym motywem. Dzięki niej złamiemy sterylność bieli, a równocześnie dodamy uroku całemu wnętrzu. Do tego wystarczy dobrać wyłącznie delikatne dodatki, również dopasowane pod kolor dobranej tapety. Biała kuchnia, zwłaszcza, jak fronty mebli kuchennych są na wysoki połysk, wydawać może się pomieszczeniem nieco sztywnym a także sterylnym. Zatem warto przełamać tę nudę, ożywiając kuchnię nowymi odcieniami. Niesłychanie powszechne jest wykańczanie białej kuchni detalami drewnianymi – biel i drewno to doskonała para, jaka zwykle skutkuje świetnym efektem wizualnym. Modne są także szarości, czy to na ścianie czy też w postaci blatu. Dla efektu kuchni jeszcze bardziej modnej oraz eleganckiej warto wprowadzić odrobinę czerni. Ciemny toporny blat okryty surowym laminatem z małą ilością złotych plamek zapewni mocny akcent zwieńczający przestrzenie robocze. Złoty wzorek spowoduje, iż wszelkie okruszki na powierzchni staną się niewidoczne.

Biała kuchnia to niewątpliwy hit ostatnich lat. Kolor biały jest uniwersalny, dzięki czemu możemy bez problemu dopasować go do pozostałych aspektów aranżacji!
Kiedy zechcemy mieć blat z kamienia jego waga będzie niebezpieczna dla konstrukcji mebli. Rozważnie jest wybrać wariant z klejonym obrzeżem. Kamienny blat wyróżniają się przeważnie prostą, minimalistyczną i estetyczną formą, nowoczesnym wzornictwem akcentów. Meble nowoczesne mogą zawierać odważne, intensywne, żywe kolory, fronty z połyskiem, jednolite płaszczyzny, mogą być połączone z pozostałymi elementami takimi jak metal bądź aluminium. Warto postawić na projekty kuchni, w których biały połysk gra pierwsze skrzypce aranżacyjne. Zaprojektowane przez polskich architektów i stylistów prezentują się niesłychanie efektownie. Gdy meble oraz blat kuchenny zostaną już wybrane, nadszedła pora na wykorzystanie ścian pomiędzy niskimi, a górnymi szafkami kuchennymi. Na wstępie warto zaakcentować, że ta powierzchnia powinna wynosić ok. 50 cm wysokości. W przypadku, gdy mieszkańcy są niskiego wzrostu, należałoby tę przestrzeń skrócić, aby nie komplikować korzystania z górnych półek. Dzięki temu otrzymujemy więcej miejsca na szafki kuchenne, które mogą mieć również większą głębię. Biel jest zmienna – białą kuchnie możemy adaptować do pory roku, naszego nastroju bądź po prostu do zmieniającej się mody. Wystarczy kila akcesoriów w postaci: ściereczek kuchennych, puszek na przyprawy a także suche produkty, doniczek na kuchennych oknie, taka drobna przemiana wystarczy, aby wygląd kuchni był zdecydowanie inny. W sieciówkach znajdziesz także dobrze wykonane meble doskonałej jakości, jak i te wykonane z najtańszych tworzyw. Plusem tego rozwiązania jest wygoda – kupujesz komplet, który wpadł Ci w oko i znasz końcowy rezultat. W folderach marketów znajdziesz bogaty wybór eleganckich kuchni. Jeśli natomiast Twoja kuchnia ma trudny, nieustawny układ albo po prostu masz własną, jasną wizję tego, jak winna wyglądać postaw na kuchnie na wymiar – to jedno z najmodniejszych rozwiązań. Nowoczesna biała kuchnia w stylu skandynawskim to połączenie minimalizmu a także ekologicznych materiałów. Dobrze prezentują się w niej meble z bielonego drzewa. Dekoracje winnym być okrojone do minimum, aby móc w pełni napawać się skandynawską prostotą. Aby nie popsuć tej konwencji, należy wprowadzić do kompozycji biały sprzęt AGD, gdyż prezentuje się on lżej niż jego stalowe czy kolorowe zamienniki. Należałoby zdecydować się też na swobodne linie szafek kuchennych, surowe blaty oraz gładkie powierzchnie frontów.