Brodziki prysznicowe – postaw na innowację!

Większość osób ceni sobie bardziej wannę niż standardową kabinę z brodzikiem. W realnej ocenie zarówno jedno jak również drugie rozwiązanie ma swoje korzyści – czytaj więcej.
Ważne jest też, aby brodzik służył nam przez dłuższy czas. Należałoby więc zastanowić się nad surowcem, z jakiego jest stworzony. Najpopularniejsze i częstokroć wybierane są brodziki akrylowe. Są lekkie, oraz w wypadku podłoża styropianowego dodatkowo wyciszone, ich utrzymanie w czystości nie przysparza kłopotów. Cechy akrylu pozwolą również na zachowanie blasku oraz trwałego koloru. Akryl ma niesłychanie gładką warstwę z niewielkim poślizgiem, niezwykle dobrze tłumi hałas spadającej wody i ma stabilny kolor. Innym ciekawym materiałem, z którego robi się brodziki, jest lany marmur. Brodziki zbudowane z lanego marmuru są niesamowicie solidne i odporne na pęknięcia. Jest to materiał powstający z mieszanki sproszkowanych minerałów oraz żywic polimerowych. Lany marmur jest niezwykle gładki w dotyku, nie ma mikroskopijnych porów, nie chłonie więc pyłów, a co za tym idzie nie rozwijają się na nim bakterie ani grzyby. Dodatkowo jest miły w dotyku, bowiem utrzymuje temperaturę otoczenia. Brodziki głębokie natomiast posiadają tę korzyść, że mogą posłużyć także do wielu innych celów. Wybierane są z reguły przez rodziny z dziećmi, bowiem ich poboczne wykorzystanie to wanna dla malców. Można w nich również wykonać niewielkie pranie manualne. Dodatkowym plusem głębokiego brodzika może być narożne siedzisko. To ułatwia kąpiel nie tylko dzieciom, ale i osobom starym. Warto zastanowić się natomiast nad barwą brodzika, ponieważ odcień biały nie jest jedyną możliwą opcją. Szczególnie modne są brodziki konglomeratowe kolorowe – czarne, zielone lub brązowe. Prawidłowo dobrany brodzik prysznicowy harmonijnie dopełnia wyposażenie łazienki, a dodatkowo zapewnia największy komfort podczas kąpieli. Jeżeli chodzi kształty, nasz wybór jest szeroki. Kupimy bowiem także brodziki prostokątne oraz kwadratowe, jak również półokrągłe, okrągłe i narożne.

Natrysk w łazience zwykle wiąże się z koniecznością zastosowania brodzika. Dobieramy go, kierując się potrzebami, gustem oraz możliwościami jego instalacji. Zobacz ten post i dowiedz się więcej o możliwych rozwiązaniach.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji należałoby zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło a także cicha praca (najtrafniejszym wyborem będzie wtedy brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim odporność a także prostota pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W wypadku brodzików zbudowanych z akrylu wiele osób ma obawę o ich trwałość. Nawet, jeżeli podczas normalnego użytkowania na brodziku pojawią się rysy bądź odpryski, możemy je w stosunkowo krótkim czasie zakryć. Wystarczy zastosować płynny akryl albo specjalistyczne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe używane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym albo prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o niewielkiej wysokości, tzw. małe, wystające jedynie kilka cm nad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają toalecie nowoczesnego klimatu i są odpowiednie do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie i nie wylewa się z brodzika na ziemię. Niskie brodziki to idealna opcja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Warto natomiast pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu i co się z tym wiąże, potencjalną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeżeli nie jest to realne, należy użyć brodzik kompaktowy, natomiast, jeśli planujemy zachować dostęp do spodu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną obudową. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, warto rozważyć brodzik głęboki, zazwyczaj dostępny z siedziskiem – będzie to praktyczne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przekłada się bezpośrednio na kształty danego brodzika, jednak wzór i stylizacja zależy wyłącznie od twojego gustu i dodatkowego urządzenia łazienki.