Czarna łazienka – sprawdź wady i zalety!

Nie taki diabeł straszny. Powyższe zdanie możemy znakomicie odnieść do toalety w ciemnym klimacie. Aranżacja w ciemnych kolorach to niewątpliwie pomysł dla odważnych!
Zestawienie bieli a także czerni jest bardzo popularne nie tylko w aranżacji pokoju lub kuchni. Coraz powszechniej oraz umiejętnie wchodzi także do naszych toalet. Bo czarny kolor wizualnie zmniejsza pomieszczenia, a biały je uwydatnia to połączenie kolorów sprawdzi się także w średnich jak również przestronnych toaletach. Wszystko zależy tak naprawdę od powierzchni pomieszczenia oraz jego kształtu. Do średnich łazienek i WC wystarczą umywalki szerokości 40 cm, podwieszane do ściany, oraz nieraz nawet narożne, jakie zajmują trudne do wykorzystania miejsce. Coraz powszechniej odchodzi się od typowej kabiny prysznicowej na rzecz kabin typu walk-in, jakie wykonane są z przeszklonych ścian, montowanych bezpośrednio w podłodze z odpływem linearnym, co w wyniku nie wymaga montażu typowego brodzika. Przy takim rozwiązaniu toaleta od razu zyskuje na oryginalności. Oszklony natrysk z zastosowanym odwodnieniem liniowym zdecydowanie oddziela w łazience przestrzeń mokrą od suchej, oraz tym samym nie ogranicza niezbędnej powierzchni.

Czerń we wnętrzach traktowana jest za dość ryzykowną. Może przytłaczać, natomiast prawidłowo wkomponowana we mieszkanie nada mu atrakcyjności, klasy, podniosłości. Skupia na sobie wzrok a także pochłania światło. Przeważa nad otoczeniem, przyciągając uwagę.
Szarość oraz czerń to kolory przeciwstawne. W współzależności od preferencji można wyszukać zestawienie z większością bieli (wówczas łazienka będzie jaśniejsza) lub z przewagą czerni (taka łazienka będzie bardziej tajemnicza, w nastroju artystycznym). W dowolnej wersji to połączenia bardzo modne i ponad czasowe. W dużych salonach kąpielowych można śmiało umieścić większą umywalkę podwójną lub dwie mniejsze – najlepiej jedną koło drugiej. Czerń jedynie w postaci blatu, uchwytów, ramy oraz akcentów na posadzce. Czerń pozwoli nam się wyciszyć, da nam poczucie odpoczynku, spokoju i bezpieczeństwa. Przy tym złamanie czerni bielą sprawi, że przestrzeń nie będzie nudna. To od naszego nastroju będzie zależało, czy skupimy się w konkretnym czasie na intymnej czerni, lub ożywczej bieli. Dzięki temu zwykła łazienka dynamicznie reaguje na nasze potrzeby. Czarna toaleta to nie jest rozwiązanie łatwe, uniwersalne i atrakcyjne dla każdego. Na taką aranżację potrzeba amatora Nawet idealnie zaaranżowana łazienka w takiej kolorystyce odnajdzie swoich zagorzałych wrogów. Wynika to z indywidualnej percepcji odcieni i upodobań. Wrażliwe osoby mogą czuć się przygnębione a także osaczone w takim pomieszczeniu, podczas gdy inni w takiej scenerii odprężą się i zrelaksują. Niezależnie od kolorystyki czarnej, białej lub kolorowej, niewielkie wnętrze można zorganizować tak, aby wizualnie wydawało się większe. Nie musisz więc rezygnować z ciemnych odcieni urządzając małą ubikację. Wszystkie chwyty dozwolone. Szczególnie trudne do czyszczenia w łazience są zakątki pod nigdy (lub prawie nigdy) nieodsuwanymi sprzętami: pod szafką pod umywalką, za pralką, pod wanną. Więc na etapie projektu należałoby zastanowić się nad zakupem podwieszanych mebli, pod które zawsze z łatwością dojedziemy mopem. Pralkę o ile przestrzeń na to pozwoli, należałoby postawić w takim miejscu, by z obu stron posiadać do niej swobodny dostęp. Wanna winna mieć zabudowę pełną, by nie mógł się pod nią gromadzić kurz albo być jej zupełnie pozbawiona, co uprości mycie posadzki. Decydując się na czarno-białą łazienkę, by nie była zbyt banalna, warto postawić na różnorodność wzorów. Kafelki podłogowe w stylu hiszpańskim, sprawią, że pomimo braku żywych kolorów, Wasze pomieszczenie będzie posiadało niepowtarzalny charakter.