nowoczesny fotel

Fotele, które pasują do fioletowych ścian

Kolor fioletu cyklicznie powraca do łask jako barwa nietuzinkowa, o wielu charakterystycznych odcieniach, które można w niebanalny sposób dostosować do aranżacji naszego wnętrza. Jest to połączenie czerwieni i koloru niebieskiego, rzadko występujący w naturze, kojarzony z dostojeństwem. Zanim nasz salon lub biuro zanurzymy w fiolecie, warto zastanowić się nad wyborem foteli, gdyż to właśnie one w dużej mierze nadadzą wyrazisty charakter naszym przestrzeniom.

fotele

Bez względu na to, czy mamy do czynienia z tapetą czy z gładką, malowaną ścianą w kolorze fioletu, jest określona gama barw, które będą doskonale z nią harmonizowały. Paleta fioletu jest nieskończenie bogata i daje wiele możliwości kreowania naszej przestrzeni: wśród najpopularniejszych odcieni pojawiając się takie jak lawendowy, fiołkowy, jagodowy, wrzosowy i fuksja. Przy wyborze foteli sprawdzą się zarówno różnego rodzaju kolory pastelowe, jasne, szare, czarne, jak i silnie kontrastujące, takie jak musztardowe czy niebieskie, a także patchworki. Do fioletowych ścian pasują nie tylko fotele tapicerowane, jak i te wykonane z tworzyw sztucznych.

Modele dopasowane do potrzeb

Wśród wielu różnych modeli dostępnych na rynku można każdy znajdzie ten idealny, dopasowany do potrzeb – tradycjonaliści mogą tu więc sięgnąć po fotel typu Uszak lub bujany z wysokimi podłokietnikami, natomiast zwolennicy awangardy lub praktycznych rozwiązań wybiorą odmienne modele, jak rattanowe siedziska czy nowoczesne fotele obrotowe z tworzywa sztucznego i ekoskóry. W przypadku fioletowych aranżacji ze ścianami świetnie współgrają fotele tapicerowane na drewnianych nogach lub czarnym, metalowym stelażu.

Należy unikać łączenia elementów fioletu w jednym pomieszczeniu, gdyż powoduje to efekt przeciążenia i wpływa niekorzystnie na naszą aranżację. Optymalnym rozwiązaniem dla osób poszukujących nietuzinkowych propozycji są tu fotele o jaskrawych barwach oraz w odcieniach żółci, jasnej pomarańczy lub jasnego niebieskiego.