Lustra łazienkowe – co musisz wiedzieć?

Profesjonalnie stworzone lustro bez wątpienia dodaje łazience nutkę stylu. Do wyboru posiadamy klasyczne projekty a także coraz częściej spotykane typy retro, które napawają się wzrastającą sławą.
Wykorzystując nowoczesne lustra można odmłodzić mieszkanie lub wprowadzić do niego podmuch nowoczesności. Lustro służące do oglądania się i poprawiania wizerunku, dzięki pomysłowości producentów, już dawno przestało spełniać wyłącznie swoją podstawową funkcję. Obecnie lustro jest czymś więcej o czym świadczą najnowocześniejsze kolekcje wybitnych producentów. Półka pod lusterkiem jest czasami niesłychanie funkcjonalna, dlatego jeszcze częściej można natrafić linię luster seryjnych z pomocniczymi półeczkami umieszczanymi na specjalnych uchwytach w dole lustra. Lustro powinno również być zamocowane około 20 cm nad umywalką, co zabezpieczy je przed brudzeniem wodą. Malutkie lustro należy dopasować do wzrostu konkretnej osoby. Musi być wówczas przymocowane tak, żeby wzrok użytkownika padał właśnie na wysokości 3/4 od dolnej krawędzi. Spore lustra naścienne stały się atrakcyjnym zabiegiem na nadanie nowego projektu łazienkom. Lustra tego rodzaju gwarantują nam ogromną powierzchnia odbijającą, dodatkowo powiększają optycznie przestrzeń w toalecie oraz rozjaśniają wnętrze. Tworzą kluczowy punkt łazienki, przekazując jej nowoczesny i estetyczny styl. Duże lustra łazienkowe są często szlifowane, co gwarantuje nam wygodne i modne wykończenie krawędzi.

Na rynku dostępne są liczne lustra łazienkowe podświetlane, w eleganckich ramach retro lub te, zrobione w nowoczesnym stylu, jakie odmieniają oblicze każdej toalety!
Jeżeli chcesz mieć okazję bardzo dokładnego przejrzenia się w lustrze, na powierzchni tradycyjnego lustra możesz zamontować tzw. lustro kosmetyczne, które dzięki przyssawkom może być dowolnie przesuwane po przestrzeni lustra. Lusterko kosmetyczne możesz również umieścić na osobnym uchwycie ściennym, a także zamówić lustro łazienkowe z wkomponowanym lusterkiem kosmetycznym. Lustra podświetlane są nowoczesnym oświetleniem i cieszą się sporym zainteresowaniem, zwłaszcza ze względu na szereg zalet, jakimi się odznaczają. Poza tymże są uniwersalne – doskonale łączą się z każdym pomieszczeniem, bez względu na styl i wygląd wnętrza. Światło LED – często okazuje się, iż montaż czegoś tak prostego jak światło nadaje naszej toalecie innowacyjnego, przyjemnego klimatu. Często gdy uwielbiamy kąpiele przy stonowanym świetle, doprowadzi to nas w przyjemny nastrój i doda nastroju pomieszczeniom. Półki montowane niżej lustra łazienkowego to proste rozwiązanie, które umożliwia mieć pod ręką akcesoria łazienkowe. Jeżeli pragniemy mieć łatwy dostęp do szerszej ilości rzeczy, warto przeanalizować montaż wnęki ściennej, w jakiej zamontujemy lustro łazienkowe. Inne rozwiązanie to szafki, jakie pomieszczą jeszcze więcej akcesoriów, ale to, co wybierzemy, zależy od wielkości naszej toalety. Lustra do łazienki podświetlane to bardzo praktyczny element wyposażenia naszego wnętrza. Przymocowane tasiemki ledowe ułatwiają precyzyjne ubranie się, wykonanie fryzury bądź umalowanie. Lustra łazienkowe z światłem ledowym, to także doskonały projekt na dobre urządzenie przestrzeni – jej ożywienie i wizualne powiększenie. Tym bardziej, że producenci dają nam do wyboru zarówno barwę oświetlenia – zimną czy cieplejszą a także oferują możliwość układu oświetlenia w wybrany sposób lub układ. Przy jego użyciu możemy również stworzyć niezwykłą atmosferę.