Parawany nawannowe – luksus i komfort w jednym!

Jeżeli odnawiamy toaletę, w której aktualnie jest wanna – parawan nawannowy pozwoli nam szybko oraz niedrogo zaaranżować powierzchnię łazienki. Niedrogie i efektywne rozwiązanie – tak w skrócie można zdefiniować rozwiązanie jakim jest parawan nawannowy!
Parawan nawannowy można instalować na wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią lub na innych tradycyjnych wannach prostokątnych z prostą górną krawędzią dostępnych na rynku. Parawan z tworzywa sztucznego będzie najlżejszy, co idealnie sprawdzi się w wersji harmonijkowej a także uchylnej. Parawany nawannowe wytwarzane są ze szkła hartowanego bądź z szyb polistyrenowych (to bezpieczne surowce). Decydując się na parawan należy także dostosować do niego optymalną wannę – musi mieć gładką powierzchnię górną by można było prosto składać parawan a także dobre wypłaszczenie dna by umożliwić wygodne wzięcie prysznica. Nie jest to hipotetycznie obowiązkowe, ale by mieć gwarancję, że gotowy parawan będzie perfekcyjnie dopracowany, warto kwestię dopasowania wymiaru powierzyć fachowcom, tym bardziej że montaż zabudowy wymaga pozostawiania konkretnej przestrzeni w celu zabezpieczenia funkcjonalności. Pewnym kłopotem jest to, iż na płaszczyźnie szklanej pozostają zacieki z wody – warto więc kupić parawan na wannę konserwowany specjalną powłoką, która zapobiegnie osadom gromadzenie się oraz zarazem uprości mycie. Parawan nawannowy to modne i innowacyjne rozwiązanie dla osób ceniących czystość łazienki a także piękny design. Możemy dobrać parawan nawannowy prawy bądź lewy w zależności od strony, z której będzie budowany. Parawan składa się z jednego stałego oraz jednego ruchomego elementu, jaki można odchylić do wewnątrz nad wannę lub na zewnątrz do ściany. Jeśli już pojawi się osad – najlepiej czyścić parawan nawannowy odpowiednimi środkami czystości, które nie uszkodzą powierzchni. Pytajmy sprzedawców o plastyczną listwę, dzięki której ramię będzie przystawało do wanny, kiedy parawan jest rozłożony. Te drugie są praktyczniejsze (łatwiej umyć parawan), a przy tym wyglądają znacznie ładniej oraz delikatniej.

Użycie parawanów nawannowych to kompromis między wanną, a kabiną prysznicową, więc jeżeli w trakcie planowania wymarzonej łazienki połowa domowników chce wanny, a połowa prysznica – parawan nawannowy sprawdzi się bezbłędnie.
Relatywnie najmniej popularnym modelem pośród tego typu asortymentu jest parawan nawannowy wahadłowy. Bez względu na surowiec, z jakiego parawan jest wykonany, wycierajmy jego nawierzchnię do sucha po każdorazowym używaniu prysznica czy po kąpieli. Należałoby natomiast zdecydować się na parawan na wannę od znanego a także cenionego producenta co zapewni nam, że artykuł będzie służył przez długi czas. Na przykład do wanny kątowej parawan musimy zrobić na wymiar u producenta lub szklarza. Dużo tańsze, jeżeli chodzi parawan prysznicowy, są parawany nawannowe z tworzyw syntetycznych. Parawan nawannowy jest dobrym sposobem na to, aby łazienka wyposażona była zarówno w wannę, jak również prysznic. Bez względu na materiał, bezpieczniej dla nas jest wybrać parawan przydymiony albo z nadrukiem – będzie bardziej widoczny oraz przez to nie będziemy w niego się uderzać. Szyny parawanów nawannowych najczęściej osadza się na wannie i ścianach, niektóre spośród nich są instalowane na wannie, na suficie oraz po bokach – dzięki temu powierzchnię kąpielowa jest w całości zamknięta. Jeśli lubimy nowości poszukujmy ciekawych modeli parawanów bezramowych, jeśli jednak planujemy mieć eleganckie wnętrze łazienki, dobre dla niego będą parawany nawannowe chromowanych elementach. Istotne jest też, czy parawan nawannowy ma powłokę zapobiegającą zabrudzeniom oraz zaciekom oraz czy można wypiąć drzwi do mycia. Parawany nawannowe harmonijkowe również składają się z jednego czy paru elementów i tak jak rozsuwane pasują do każdego modelu wanny. W zależności od wybranego typu, przesuwne parawany nawannowe mogą mieć od jednego do nawet sześciu bądź siedmiu ramion. Rozłożony parawan winien zostać skonfigurowany tak, by profile dolne znajdywały się ponad rantem wanny, co umożliwi właściwe działanie uszczelki. Parawan nawannowy to doskonały kompromis, jaki ucieszy wszystkich domowników oraz pozwoli zadowolić każdy łazienkowy kaprys.