Płytki łazienkowe – luksus i komfort w jednym!

Łazienka jest pomieszczeniem wyjątkowym, zatem warto w niej zadbać o każdy element. Płytki łazienkowe bez kwestionowania mają wpływ na jej ogólny wygląd, dlatego ich dobór trzeba odpowiednio przemyśleć.
Dzięki wykorzystaniu płytek rektyfikowanych powierzchnia zyskuje wrażenie jednolitej tafli, co dodaje łazience szyku i elegancji. Wybór tego gatunku płytek posiada też szczególnie uzasadnienie, jeżeli zależy nam na zaakcentowaniu nowoczesnego charakteru pomieszczenia lub gdy posiadamy niewielką toaletę, którą chcemy optycznie powiększyć. Do ozdabiania ścian oraz posadzek w toalecie niesamowicie dobrze sprawdzają się gresy są one, bowiem mało chłonne, wytrzymałe na uderzenia, wycieranie i wszelkie zarysowania, są także antypoślizgowe. Płytki łazienkowe często czyszczone są ostrymi detergentami, więc zwracaj uwagę, aby wybierać płytki trwałe na zasady i kwasy. Ceramika łazienkowa pełni już nie wyłącznie funkcję użytkową, to dodatkowo metoda ekspresji artystycznej, zapewniająca profesjonalistom prawie nieograniczone pole do popisu w projektowaniu łazienek. Piękna oraz prosta stylistyka płytek nawiązuje do świata natury, przywołując na myśl wulkaniczne krajobrazy. Klasyczny kształt oraz szorstka faktura płytek nasuwają skojarzenia z dalekowschodnim pejzażem wulkanicznym, przywodząc na myśl podróż do kraju kwitnącej wiśni. Płytki kuchenne jednocześnie pozwolą Ci stworzyć jednolitą a także bardzo funkcjonalną dekorację łazienki – dobierz modele idealnie trafiające w Twój gust! Oryginalny rezultat dekoracyjny zapewni użycie mozaiki w formie niewielkich prostokątów, rombów, kamieni o dość wyjątkowych kształtach lub kwadratów. Wyjątkowo ponadczasowym, a dodatkowo oryginalnym trendem, jest wybór płytek łazienkowych odwzorowujących drzewo lub kamień. Taka glazura na pewno nie wyjdzie z mody po paru sezonach, a dodatkowo prezentuje się rzeczywiście efektownie.

Dzięki odpowiednio dostosowanym płytkom nasza toaleta może wyglądać niebanalnie oraz przytulnie. Przy wyborze płytek łazienkowych należy skupiać uwagę nie jedynie na wygląd, ale także na ich trwałość a także wykończenie powierzchni.
Trudno sobie wyobrazić, iż płytki łazienkowe będziemy wymieniać co rok. Na szczęście aktualne trendy w ich zakresie utrzymują się raczej dłużej. Mali użytkownicy również potrzebują mieć ubikację dostosowaną do ich wieku bądź wzrostu. Łazienki przyjazne dzieciom nie powinny zatem ograniczać się jedynie do wanny, w jakiej będą mogły się pluskać. Warto pomyśleć o ułatwieniach, dzięki jakim dzieci nauczą się samodzielnie korzystać z łazienki. Salony kąpielowe to gatunek dużych, współczesnych łazienek, które zazwyczaj znajdują się koło sypialni albo są z nią połączone. W tak dużym wnętrzu mamy wielkie pole do popisu pod względem kompozycji. Pamiętajmy, iż toalety są miejscami o zwiększonej wilgoci powietrza. Podłogi kilkakrotnie będą zalewane i narażone na absorpcje wody. Kafelki wchłaniające wilgoć mogą być atakowane przez grzyby a także pleśń, a ich wytrzymałość będzie zdecydowanie niższa. Zatem zaleca się kupno materiałów o niskim wskaźniku nasiąkliwości. Powyższy parametr podaje się w procentach. Im mniejsze oznaczenie procentowe, tym nasiąkliwość płytek będzie niższa. Łazienka jest pomieszczeniem, w którym szczególnie kluczowe będzie utrzymanie higieny oraz czystości, stąd też płytki łazienkowe powinno czyścić się bezproblemowo. Należałoby jednakże mieć na uwadze fakt, iż pod wpływem wilgoci może trochę zmieniać odcień. Zdarza się, bowiem, że w rezultacie codziennej eksploatacji graniczące ze sobą płytki zaczną oddziaływać na siebie i pękać. Zdarza się to zwłaszcza często w przypadku niestandardowych warunków atmosferycznych, panujących np. na przydomowym tarasie, ale do warunków takich uznaje się również np. ogrzewanie podłogowe.