Sprawdź, co musisz wiedzieć kupując miskę WC!

Dziś, kiedy ktoś remontuje ubikację oraz chce to wykonać tanio, praktycznie zawsze wybiera kompakt WC. Jednak czy rozwiązanie tańsze jest rowiązaniem lepszym. Osobiście sądzę, że lepiej jest wydać więcej i oprócz funkcjonalności cieszyć się również doskonałą estetyką.
Nowoczesne miski WC charakteryzują się wielką stabilnością, wytrzymałością oraz łatwym montażem. Dobrze pasują do toalet standardowych, jak i tych zaaranżowanych w trendzie modernistycznym. Z uwagi na różnorodne kształty a także odmienny design każdy może wyszukać rozwiązanie dostosowane do jego potrzeb oraz preferencji. System pozwala na oszczędność wody nawet 35% a także łatwe sprzątanie bez wykorzystania silnych preparatów chemicznych, dzięki czemu dbamy o środowisko i zmieniamy nasz styl życia na proekologiczny. To nowe bezkołnierzowe rozwiązanie spełnia oczekiwania klientów szczególnie dbających o higienę łazienki. Na rynku możemy spotkać różne modele misek a także klawiszy spłukujących. Samą obudowę stelaża możemy dowolnie wykończyć zgodnie z aranżacją wnętrza toalety. Wnętrze miski WC bardziej przypomina prostą do utrzymania w czystości umywalkę czy bidet, aniżeli znane nam dotychczas misy WC. Jest to rozwiązanie szczególnie rekomendowane do wnętrz nowoczesnych. Sprawdzi się także w wnętrzach o niewielkim metrażu, ponieważ optycznie powiększa powierzchnię. Z uwagi na brak relacji z podłożem mycie łazienki jest dokładniejsze, prostsze i przebiega sprawniej. Opisując deski nie mogliśmy zapomnieć deskach samoopadających. To rozwiązanie staje się obecnie wzorem oraz stosowane jest w większości przypadków. Wolnoopadająca deska sprawia, że nie należy martwić się niemiły huk powiązany z uderzeniem klapy o muszlę. Wystarczy delikatnie pchnąć, żeby deska zamknęła się sama, cicho oraz bezpiecznie!

Miski podwieszane dobrze sprawdzają się w niekonwencjonalnych pomieszczeniach, w których szczególną rolę mają rozwiązania nietuzinkowe a także bardzo estetyczne. – Montaż z użyciem stelaża podtynkowego pozwala na ukrycie zbiornika a także poprawę estetyki łazienki.
Współczesna misa WC wisząca stanowi wyposażenie nowoczesnej a także w pełni funkcjonalnej toalety. Jej mocna bryła posiada minimalistyczną formę, odpowiadającą aranżacji kompatybilnej ze aktualnymi nurtami. Miska WC przeznaczona jest do umocowania na ścianie, przez co posiadasz swobodny dostęp do posadzki – to ułatwia zachowanie jej w higienicznej czystości. Brak otworów montażowych, a co za tym idzie zakamarków sprawia, iż zachowanie czystości jest jeszcze łatwiejsze. Świetny projekt w połączeniu z najwyższym poziomem czystości to jedynie niektóre zalety wynikające z bezrantowej misy wc. Miski WC są instalowane na ścianie. Spłuczka jest ukryta w instalacji podtynkowej, a widoczny jest tylko guzik spłukujący. Wielką zaletą podwieszanych misek WC jest to, iż bardzo łatwo jest umyć ziemię pod toaletą. Ponadto można ją umieścić na większej wysokości, dzięki czemu są wygodnym rozwiązaniem dla osób wysokich Miska wc bez kołnierza to przede wszystkim wielki krok w kierunku dbałości o czystość. Wszyscy wiemy, iż ubikacja, a zwłaszcza klozet to skupisko bakterii. Kołnierz w wc utrudnia gruntowne czyszczenie a także oczyszczenie tej części miski, jaka jest niezauważalna dla oka, a w jakiej gromadzi się wiele baterii. Skuteczny płyn oczyszczający i szczotka oczywiście uproszczą oczyszczenie powierzchni, do których można łatwo dotrzeć. Niestety pod kołnierzem znajdują się takie miejsca, których nie zdezynfekuje nawet szczotka – ze względu na skomplikowany dostęp. Kołnierz w misce wc ma za zadanie zapobiegać wylewaniu się wody podczas spłukiwania, a także umożliwiać jej rozprowadzanie. Woda wpływa pod kołnierz a także w zależności od ilości jej użycia, spłukuje tylko część miski. Ten asynchroniczny przepływ sprawia, iż brud nagromadzony pod kołnierzem jest trudny do usunięcia. Natomiast miska bezkołnierzowa, zwana też bezrantową ma specjalistyczne, wyprofilowane kanały (wyżłobienia), jakie zapewniają swobodny przepływ wody po całkowitym obszarze wc. Woda płynie przez kanał i jednakowo spłukuje wc nie zostawiając w nim żadnych bakterii.