Styl skandynawski – dlaczego warto w niego zainwestować?

Aranżacja pomieszczenia w takim stylu może być oryginalna oraz użyteczna! Czytaj dalej i dowiedź się, co powinna zawierać aranżacja w trendzie Skandynwaskim!
W mieszkaniach, urządzonych „po skandynawsku” dominującymi barwami są: biel, popiel, jasny zielony, ecru a także pastele. Jasne są ściany, meble, dodatki oraz wyposażenia. Drewniana podłoga jest idealnym wykończeniem mieszkania przerobionego na nordycki klimat, a to wszystko dlatego, że najmocniejszym akcentem północnoeuropejskiego trendu są ekologiczne materiały. Najchętniej wykorzystywanym rodzajem drzewa w kompozycjach skandynawskich jest sosna a także olcha – oba charakteryzują się naturalną barwą i znacznym usłojeniem. Jasne meble oraz ściany idealnie wieczorem się prezentują w stonowanym oświetleniu. Niemniej jednak siedziska w trendzie skandynawskim nie będą optymalnym rozwiązaniem w przypadku pasjonatów nurtu tradycyjnego. Do tej bazy można dołączyć kolorowe dodatki, tkaniny o intensywnym, grubym splocie a także proste w formie meble. Tego typu gama kolorystyczna powoduje, iż kuchnia w stylu nordyckim jest bardzo prosta i przejrzysta, a jednocześnie przytulna. Wszystkie te odcienie, sprawiają, że nasza kuchnia w nurcie nordyckim będzie łatwa a także przestrzenna a jednocześnie bezpieczna. W salonie urządzonym w stylu nordyckim znakomicie sprawdzi się prosta, jednostajna posadzka. Zdobiąc naszą kuchnię nie zapomnijmy, iż nierozłącznym elementem tego trendu, to naturalne dodatki takie jak kamień, drzewo, dzianiny z lnu i bawełny. Dobrze sprawdzają się tu stoliki o lustrzanych blatach bądź komody. Absolutny must have stanowią drewniane meble, stoły w stylu duńskim (inaczej charakteryzujące się miękką, opływową linią) i krzesła vintage – odkryte na pchlim bazarze czy piwnicy. Przechodząc dalej, pragniemy zaproponować akcesoria skandynawskie, bez których taka oto kuchnie nie istnieje. Styl nordycki to także minimalistyczne akcesoria, oczywiście eleganckie i naturalne. Meble muszą być proste, najlepiej okrągłe fronty a także blaty w tonie surowego drewna, dzięki czemu kuchnia jest swobodna, nastrojowa. Kuchnia w stylu nordyckim to znakomite rozwiązanie, które łączy w sobie dużo zalet. Powszechnie stosowanymi artykułami w tym trendzie stanowi drewno, wiklina, len, bawełna. Dzięki tym zabiegom, nasza kuchnia nie jedynie będzie wyglądała na większą, ale na jaśniejszą a także przytulniejszą.

Aranżacja kuchni w trendzie nordyckim opiera się na jasnych barwach – zwłaszcza tych rozmytych, delikatnych, jak również przechodzących w kolor niebieski lub nawet zielony!
Ponieważ kuchnia w trendzie nordyckim musi być przede wszystkim użytkowa, to znajdujące się w niej meble nie tyle służą ozdobie, ile ułatwiają codzienną pracę. W kompozycjach w trendzie skandynawskim spotkamy się więc z szarymi, beżowymi lub brązowymi ścianami. I rzeczywiście – kolekcje wykonane w oparciu bezpretensjonalność oraz minimalizm sprawdziły się nie tylko w chłodnym oraz ponurym skandynawskim fasonie, ale prawie na całym globie. Kuchnia a także salon w stylu nordyckim z kolei opierają się na zastosowaniu właśnie takich samych stylizacyjnie mebli. W typowej kuchni zaaranżowanej w kierunku nordyckim są białe ściany i funkcjonalne, proste meble. Jeśli zdecydujemy się na pokój w stylu nordyckim, to wybór będzie względnie prosty: ważne są bowiem dla niego kolory ziemi, jak beże, brązy i szarości, i także biały, czarny i… zielony. Kuchnia w stylu nordyckim preferuje prostotę – dlatego wybieraj okrągłe bądź subtelnie frezowane fronty. Tak jak w przykładzie salonu – naszą bazę stanowią jasne barwy na ścianach i drzewo – na posadzce lub w formie mebli – stanowią niewątpliwie rewelacyjną ozdobę każdego salonu a także wprowadza skandynawski klimat do pomieszczeń. Wystarczy kilka drobnych zabiegów, by nasze mieszkanie wyglądało jak z magazynu o urządzaniu jestestw.. Wygląd pomieszczeń domów jest znacząco inny od mieszkań w sporych miastach Skandynawii. W kuchni w stylu nordyckim sprawdzą się również meble, które łączą w sobie parę funkcji. Przemyślane zjednoczenie tych aspektów powoduje, że pomieszczenia urządzone w trendzie skandynawskim są niezwykle przestronne oraz prezentują się prostotą formy oraz stonowaną kolorystyką. Pamiętaj o naturalnych materiałach – wiklinowe koszyki wypełnione wełnianymi kocami, bawełniane poduszki i lniane zasłony to esencja ciepła w stylu hygge. Meble domowe w trendzie nordyckim to połączenie przywiązania do tradycji, oryginalnych surowców z innowacyjnymi meblami kuchennymi, które usprawniają codzienne obowiązki.