Wybieramy najciekawsze modele wanien!

Wanna narożna z hydromasażem umożliwi Ci poczuć się jak w luksusowym ośrodku wypoczynkowym! Wanny mogą mieć antypoślizgowe dno, karbowane czy ryflowane, jakie zmniejsza niebezpieczeństwo poślizgnięcia się i upadku.
Część producentów oferuje wanny wraz z elementami potrzebnymi do ich montażu, czyli stopami oraz wspornikiem. Można je zastąpić nośnikami styropianowymi, jednak są one sprzedawane osobno do danego rodzaju wanny. Niezwykle ważne jest, żeby montaż wanny był rzetelny a także zgodny z zaleceniami producenta. Zbyt wiele tu szczegółów, które mogą w przyszłości zepsuć komfort korzystania z urządzenia, żeby można było sobie pozwolić na majsterkowanie. Lepiej prace przy instalacji wanny z hydromasażem pozostawić ekspertom. Jak wanna jest już stabilnie posadowiona, czas na montaż obudowy. Dziś producenci wanien oferują gotowe osłony. Ich zaletą jest prosty oraz szybki montaż, jaki można zrealizować własnoręcznie. Co istotne, pokrywa jest równie łatwa do zdjęcia, na wypadek gdybyśmy potrzebowali komfortowego dostępu do syfonu bądź podłączeń baterii. Obudowy są sprzedawane w różnych formatach a także rozmiarach, przeznaczonych do poszczególnych typów wanien danego producenta. Nie musimy się więc martwić jej dostosowaniem. Pokrewne do wanien asymetrycznych będą wanny symetryczne narożne charakteryzujące się równą długością boków. Tutaj również front wanny może być o prostych liniach bądź w formie łuku (ćwierć koła). Wanny z hydromasażem są często stosowane w wielu ośrodkach leczniczych. Kiedy wanna staje się elementem wyposażenia łazienki możemy sami zadbać o zdrowie własnego kręgosłupa, dzięki czemu zapobiegniemy kilometrowych kolejek do sanatoriów. Z myślą o komforcie konsumentów producenci starają się wyciszyć pracę wanien z hydromasażem. Głośność urządzenia podawana jest w decybelach. Poziom natężenia dźwięku wanien z hydromasażem wynosi zwykle 50 dB. By masaż był skuteczny, odległość ciała od dyszy winna mieć około 10 cm. Powierzchnia wanny ma też wpływ na to, ile osób będzie mogło z niej korzystać jednocześnie, a zgodnie z ofertą producentów, może to być nawet do 5 osób.

Posiadanie wielkiej, przestronnej wanny w łazience, czyni z niej główne miejsce relaksu a także wyciszenia. Wystarczy zarezerwować chwilę wieczorem dla siebie, wypełnić wannę wodą a także oddać się energetyzującej, albo odprężającej kąpieli.
Nie zawsze przecież możemy sobie pozwolić na tak ogromny wydatek. W takiej sytuacji warto zastanowić się, czy najistotniejsza jest dla nas wszechstronność, ciepło i cicha praca (najwłaściwszym wyborem będzie wówczas brodzik akrylowy) czy może znaczenie ma przede wszystkim wytrzymałość a także swoboda pielęgnacyjna (brodzik stalowy). W przypadku brodzików stworzonych z akrylu wiele osób ma obawę o ich odporność. Nawet, jeśli podczas codziennego użytkowania na brodziku pojawią się wady albo odpryski, możemy je w dość krótkim czasie zakryć. Wystarczy użyć płynny akryl albo specjalne produkty do naprawy. Brodziki półokrągłe stosowane są w mniejszych łazienkach. W sporych możemy pozwolić sobie na większą kabinę, z brodzikiem kwadratowym czy prostokątnym. Ostatnio modne stały się brodziki o minimalnej wysokości, tzw. niewysokie, wystające zaledwie kilka cm ponad posadzkę. Takie modele z pewnością łatwiej jest utrzymać w czystości, w dodatku nadają łazience nowoczesnego klimatu oraz są właściwe do wysokich kabin. W niskich brodzikach wykorzystywane są odpływy rozmiarze fi-90, dzięki czemu woda spływa błyskawicznie a także nie wylewa się z brodzika na podłogę. Płytkie brodziki to wyjątkowa propozycja dla osób lubiących nowoczesny wygląd. Warto jednak pamiętać, iż kupując brodzik prysznicowy, musimy wziąć pod uwagę minimalne wymiary montażowe rozważanego syfonu oraz co się z tym wiąże, ewentualną konieczność stworzenia wnęki pod syfon. Jeśli nie jest to realne, należy zastosować brodzik kompaktowy, natomiast, gdy chcemy zostawić dostęp do dołu brodzika, należy dobrać brodzik ze zdejmowaną osłoną. Jeżeli nie mamy w łazience wanny, należałoby przeanalizować brodzik głęboki, zwykle dostępny z siedziskiem – będzie to rozsądne rozwiązanie. Ilość miejsca w łazience przenosi się bezpośrednio na kształty danego brodzika, natomiast wzór i stylizacja zależy jedynie od twojego stylu i pozostałego wyposażenia toalety.