Zobacz największe zalety stylu industralnego!

Mnóstwo osób zastanawia się, dlaczego styl industrialny zyskuje tak gwałtownie na pozycji. Moim zdaniem odpowiedź jest prosta, bowiem jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju.
Duże powierzchnie, wysokie loftowe mieszkania oraz minimalistyczne ozdoby – oto istotne cechy stylu industrialnego. Styl industrialny świetnie sprawdza się we pomieszczeniach loftowych, ale możesz go również użyć w kawalerce, gdzie powierzchnia jest otwarta. Żeby aranżacja nabrała niezwykle modnego charakteru, meble z recyklingu można połączyć z minimalistycznym wyglądem z najwyższej półki. Jeśli już znamy, jakie są podstawowe wartości systemu industrialnego, to czas zastanowić się, jak przenieść je do kuchni. Ciężko stwierdzić, czy posiadamy większe predyspozycje do eksperymentowania we wnętrzach czy desperacko chcemy przekształcić otoczenie na lepsze a także bardziej kuszące. Należałoby zadbać o to, aby elementy o pokrewnych właściwościach pojawiały się w całym mieszkaniu. Projektowanie wnętrz w stylu industrialnym to „integrowanie”, zatem konkretne strefy nie powinny się od siebie odcinać co powoduje, że wzrok płynnie przemieszcza się po całej przestrzenni nie natykając się na wyraźne granice wizualne. Styl przemysłowy tworzą w wielkiej mierze obszerne, wysokie a także surowe przestrzenie, najlepiej uzupełnione dużymi oknami. Trend industrialny jest dla tych, którzy szukają innowacyjności i czegoś, co odbiega od tradycyjnych pomieszczeń z spisów meblowych. Styl ten narodził się w Nowym Jorku, gdzie pod przymusem recesji zaczęto masowo likwidować manufaktury a także magazyny. Aby mieszkanie było odpowiednio oświecone a także wpasowało się w styl industrialny, zrezygnuj z firanek a także zasłon zdobiących okna. Meble i akcesoria należy zawsze dobierać logicznie a także myśleć przede wszystkim o wygodzie swojej a także domowników. Salon w kierunku industrialnym powinien być utrzymany w chłodnej, obiektywnej kolorystyce – na miejscu będą szarości, zimne beże, czerń a także biel. Fason przemysłowy we mieszkaniach zauważalny jest często na ścianach – pokochaliśmy cegłę, beton a także chłodne kolory farb. Beton- we mieszkaniach w stylu industrialnym traktowany, jest jako budulec wykończeniowy.

W temacie aranżacji wnętrz możemy spotkać się z coraz nowymi nurtami. Jednym z intensywnie rozwijających się styli jest Industrialny, który napotkać możemy w wielu pomieszczeniach.
Nurt przemysłowy jest niezwykle surowy, chłodny, zatem elementy takie jak rury, kable, betonowe stropy są akcentowane. Świetne odcienie do pomieszczenia w tym stylu to barwy neutralne, beznamiętne, takie jak biel, odcienie szarości, brązy, ceglana czerwień. Wzór industrialny narodził się w okresie, gdy rozpoczęto adaptować hale fabryczne i magazyny na potrzeby mieszkalne. Lofty oraz pomieszczenia robione od podstaw w kierunku industrialnym charakteryzują się dużymi, zajmującymi całkowitą przestrzeń ściany z oknami, dużą przestrzenią oraz bardzo szerokimi kondygnacjami. Ilość znajdujących się w domku przedmiotów oraz detali należy ograniczyć do minimum – należy kierować się regułami minimalizmu. W tej sytuacji warto użyć betonu architektonicznego, jaki je zakryje, a jednocześnie pozwoli zachować przemysłowy styl wyglądu (prostym wyjściem jest wykorzystanie gotowej do użycia pasty w tonie szarego betonu, dobrze imitującej naturalny, szalunkowy beton. Współcześnie trend przemysłowy kojarzony jest z wolnością, ekskluzywnością a także wyszukanym gustem. Kiedyś ludzie do pomieszczeń znosili odnalezione meble, użytkowali meble i dodatki znalezione na terenie starych manufaktur – tak urodził się nurt przemysłowy. Wystarczy budynek, który dawniej służył do celów fabrycznych i przekształcimy go na cele mieszkaniowe, zachowując wszelkie ważne cechy budownictwa fabrycznego. Doskonale wyeksponuje charakter kuchni, świetnie sprawdzi się w salonie, sypialni a nawet w toalecie! Dzięki temu udaje się uzyskać doskonały rezultat nawet wtedy, gdy wydaje się, iż mieszkanie jest za małe na styl przemysłowy. Tak samo, jak kolory ważne są również produkty stosowane w takim pomieszczeniu. Styl industrialny korzysta z inspiracji fabryczną szorstkością a także nieładem, by paradoksalnie stanowić bardzo eleganckie, wręcz ekskluzywne pomieszczenia. Ściana, która obłożona będzie białą cegłą, wprowadzi do salonu industrialny nastrój. Z chwilą rozpowszechnienia się mody na życie w loftach i styl industrialny fabrykanci płytek wyszli swoim kontrahentom naprzeciw wprowadzając na rynek płytki naśladujące beton a także metal. Zastanowimy się, jakie warianty oświetlenia sprawdzą się we mieszkaniach urządzonych w ten szczególny sposób oraz jakie faktycznie typy lamp wybrać, jeżeli pragniemy osiągnąć industrialny rezultat wystroju we wnętrzu własnego mieszkania bądź domu.